O autorze
Tej wojennej nocy, z 23/24 grudnia, matka piekła pierniki, a wszyscy siedzieli w schronie. Urodziłam się w domu, podobno w czepku. Miałam mieć na imię Wiktoria, na cześć ciotki Wikty. Wtedy w moje życie wkroczyła historia. Nad Wartą obowiązywała lista słowiańskich imion, jakie polskim dzieciom nadawał wuj Adolf, żeby je łatwo odróżnić. Mogłabym mieć na imię nawet Helga, gdyby mój ojciec, urodzony i wychowany w Berlinie, został „rajsdojczem”. Jednak propozycję odrzucił, odesłano go więc do kopania rowów, a ja dostałam na chrzcie imiona: Bogumiła Kazimiera. Moją matką chrzestną była pani Stylo, co oznacza pióro, pewnie dlatego zostałam pisarką. Gdy nastąpiła zmiana ustroju na socjalistyczny, moi rodzice, przedwojenni burżuje, przechrzcili mnie na Krystynę. Wiktoria zbyt się wyróżniała. Byłam mała gdy umarł Stalin. Narysowałam jego portret z fotografii, miał rumieńce i uśmiechał się pod wąsem. U dołu napis: „Żegnaj drogi nasz, kochany”. Ojciec powiedział wtedy: „Zdechł pies!” i upił się z kolegą. Z radości. Nie mogłam pojąć, jak to możliwe, przecież Stalin tak kochał dzieci! Wtedy tata opowiedział mi o Katyniu. Mieszało mi się w głowie. Co innego w domu, w kościele, a co innego w szkole. Chodziłam na katechizm, chciałam zostać zakonnicą, a potem świętą. Aż pewnego dnia zadałam księdzu pytanie, jak to było z Adamem i Ewą. Mieli dzieci, a ich dzieci miały dzieci ze sobą, czy to nie grzech? Ksiądz kazał mi przyjść z matką. Powiedział, że trzeba uważać na dziecko, które zadaje takie pytania. Takie były początki, a potem było jeszcze ciekawiej.

Rozpirzyć Polskę

Rodzi się pytanie co gna prezesa Kaczyńskiego do nocnego rozpirzania kraju? Czy jeden niewielki facet z negatywną charyzmą, ciągle przodujący w sondażach braku zaufania, może zabrać nam konstytucję, wolność, poniżać, obrażać, inwigilować wszystkich bez dania racji? Jeśli jest psychicznie zdeterminowany to widać może. Zwłaszcza, że sam za nic nie odpowiada, bo wymigał się od funkcji premiera. Na razie. Razem z Antonim oraz Mariuszem spędził kampanię schowany za kanapą. To pozwoliło omamić część elektoratu i wygrać wybory. Naiwnych, którzy sądzili, że jak dostanie władzę, to będzie się starał skupić na rządzeniu. Dobrał sobie żądnych władzy, rozdętych pychą, zaczadzonych swoim nagłym wyniesieniem ludzi, którzy przekroczyli próg kompetencji. Dlatego w momencie przyjmowania bezprawnych ustaw czy uchwał „NAPRAWCZYCH” widzimy ich rechoczących w sejmie. Nie przejmują się wypowiedziami autorytetów prawniczych, wygrażają im pięścią. Teraz, k…a my!

Niezmiennie zamglony Macierewicz, frustraci jak Mularczyk, pognębiony za pierwszych rządów PiS przez Kalisza, odszczepieńcy jak Kurski czy Ziobro z Kempą, prokurator rodem z PRL Piotrowicz w parze z niby profesorką Pawłowicz, to wierna załoga tego samolotu lecącego na Polskę z ładunkiem nienawiści, który ma pod przykrywką naprawy, zniszczyć kraj. A naród ma siedzieć cicho w zamian za 500 zł na dziecko. Drugie zresztą i nie od razu, jak obiecywano.

Pamiętacie Kochani pilota Andreasa Lubitza? Gdy kapitan wyszedł do WC, Andreas zamknął drzwi, nastawił autopilota na zniżenie lotu i rozwalił samolot o zbocze alpejskie. Razem z nim zginęło 150 osób. Podobno Lubitz był w depresji, rzuciła go dziewczyna. Podobno mówił, że zrobi coś takiego, że wszyscy o nim usłyszą.

Było to tak zwane w psychologii SAMOBÓJSTWO ROZSZERZONE. Otóż, Jarosław Kaczyński stracił brata. Bliźniak to nie jest zwykły brat. Badania nad bliźniakami jednojajowymi pokazują, że nawet rozdzielone chorują w tym samym czasie, bywa, że umierają razem. Brat zginął w katastrofie a jego bliźniak Jarosław żyje. Wierzę, że jest w ciężkiej depresji, że sobie nie radzi ze stratą. Zwykła żałoba trwa rok, choć pamięć o zmarłych w nas zostaje.


Czy w jego przypadku, może nawet podświadomie, myśli o samobójstwie rozszerzonym? Czy myśl: zostałem sam, nikomu nie dowierzam, życie nie ma sensu! Po co ciągnąć to dalej? Naród mnie nie lubi, nie jest godny by ocaleć.

Jego niewolnicy nie zdają sobie z tego sprawy, są zbyt zajęci i upojeni władzą, błyszczeniem w mediach. Niektórzy przeczuwają, Gowin milczy, prezydent Duda „hamletyzuje” choć wykonuje. Prawnicy z kancelarii premiera i prezesa czują smrodek. Coś może pęknąć w samym PiS, nie wszyscy rechoczą. Tylko dlaczego ci, którzy nie są zatwardziałymi pisowcami, a jest ich większość, mają czekać aż ten psychologiczny samolot walnie tak, że się nie pozbieramy? Życzę nam noworocznie, żeby nie doszło do katastrofy.
Trwa ładowanie komentarzy...